Aliuminio stiklo gaminiai

     Mažas svoris ir išskirtinis tvirtumas, atsparumas korozijai ir visapusis aliuminio profilio išbaigimas, – tai tik kelios ypatybės, užtikrinančios, kad galutinis rezultatas atitiks visus keliamus reikalavimus. Šie profiliai gali tarnauti esant plačiam aplinkos temperatūros intervalui, priklauso nedegių medžiagų klasei, nereikalauja išskirtinės priežiūros. Aliuminio rėmai pralaidesni šilumai, nei mediniai ar plastikiniai, dėl to jie populiaresni pietinėje, o ne šiaurinėje Europoje.
      Pagal panaudojimą profiliai skirstomi į šiltus (skirtus išorės gaminiams) ir šaltus (skirtus vidaus gaminiams). Šiltiems gaminiams priskiriamos įvairios pertvaros, vitrinos, vidaus durys ir kiti panašūs gaminiai. Šaltiems gaminiams priskiriami visi gaminiai skirtiatitvaro tarp pastato vidaus ir išorės funkcijai atlikti  (fasadai, durys, langai, žiemos sodai, vitrinos ir kitos paskirties konstrukcijos).
      Prekiaujame švedų bendrovės "SAPA" gaminamais aliuminio profiliais. Neapsaugotas aliuminis oksiduojasi, todėl „Sapa“ siūlo įvairių paviršiaus padengimo technologijų – anodavimą, dažymą milteliniu būdu, mechaninį paviršiaus apdirbimą ir kt.
      Anoduotas aliuminio paviršius įgauna apsauginę aliuminio oksido dangą, kuri saugo metalo paviršių nuo mechaninių pažeidimų, abrazyvinių medžiagų poveikio. Anoduotam paviršiui galima suteikti iki 10 skirtingų atspalvių: nuo šviesaus sidabro iki juodo. Svarbu pažymėti, kad galima skirtingo storio oksido danga – nuo 5 iki 25 mikrometrų storio. Vidaus sąlygomis paprastai naudojami aliuminio profiliai, kurie padengti 10 mikrometrų oksido danga, lauko sąlygomis – 25 mikrometrų danga.
      Aliuminio profiliai gali būti dažomi pageidaujamomis spalvomis. Pagrindinis ir kokybiškiausias dažymo būdas – miltelinis. Dažyti paviršiai yra atsparūs korozijai ir aplinkos poveikiui, smūgiams.
      Išskirtinis paviršiaus padengimo būdas – profilio padengimas natūralaus medžio lukštu. Taip gaunamas „medinis“ profilis, turintis visų aliuminio ypatybių. Natūralų medžio lukštą galima rinktis iš daugybės pavyzdžių: ąžuolo, uosio, buko ir kt.
      Mechaninis paviršiaus apdirbimas – tai aliuminio profilių apdirbimas šepečiais, galtavimo abrazyvais ar laisvaisiais abrazyvo kristalais. Šis paviršiaus apdirbimo metodas suteikia paviršiui norimą tekstūrą arba panaikina ant profilio likusias ekstrūzijos proceso žymes.
      Gali būti stiklinama įvairiais raštuotais, matiniais arba tonuotais stiklais, arba užpildomos specialiu užpildu, užtikrinančiu geresnę šilumos izoliaciją. Tvirtinimams naudojamos tik ypatingai kokybiškos detalės.